^Back To Top
logo
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

O nas

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

Publiczne Przedszkole Językowe

 

       Nasze przedszkole rozpoczęło funkcjonowanie w 2006r. jako placówka niepubliczna. Początkowo jej siedziba znajdowała się przy Al. 400-lecia jednak popularność przedszkola i potrzeby mieszkańców Miasta Biłgoraj sprawiły, że w 2010r. uruchomiliśmy filię. Stale rosnąca liczba dzieci jak i bardzo dobra opinia zarówno rodziców jak i organów nadzoru pedagogicznego spowodowała, że od 2011r. na mocy decyzji Kuratorium Oświaty w Lublinie funkcjonujemy jako przedszkole publiczne. Oznacza to, że każdo dziecko uczęszczające do Akademii Przedszkolaka ma prawo do bezpłatnej 5-o godzinnej podstawy programowej. Zgodnie z tym wysokość czesnego zostało znacznie obniżone. Obecnie funkcjonujemy jako Publiczne Przedszkole Językowe prowadzone przez os. Fizyczną. Dla potrzeb realizowani celów statutowych dysponujemy dwoma budynkami oświatowymi położonymi w Biłgoraju: Akademia Przedszkolaka, Al. 400-lecia 4 i Kraina Elfów ul. Konopnickiej 36. Zarówno budynek główny jak i filia znajdują się z dala od wzmożonego ruchu ulicznego i miejskiego hałasu a jednak blisko centrum. Przedszkola te to komfortowo odnowione lokale, spełniające wszystkie  wymogi sanitarne i budowlane, wymagane dla placówek oświatowych.  Wszystkie grupy mają własne piękne, słoneczne sale, wyposażone w ciekawe zabawki i pomoce dydaktyczne. Każda sala ma własną łazienkę urządzoną z myślą o dziecku. Dzieci mają do dyspozycji przestronną szatnię i hall. Przed przedszkolem znajduje się zadbany, własny plac zabaw, wyposażony w zabawki ogrodowe i piaskownicę. W obu budynkach znajdują są grupy ze wszystkich roczników.

Przedszkole wpisane do Ewidencji Placówek Publicznych w Urzędzie Miasta Biłgoraj

Nadzór nad placówką sprawuje Lubelskie Kuratorium Oświaty.

Program zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Przyjmujemy dzieci od 2,5 do 6 lat 

Prowadzimy bezpłatną, 5-godzinną „0” dla 5 i 6 latków

Wszystkie dzieci mają zapewnioną bezpłatną podstawę programową

Przedszkole czynne przez cały rok, 5 dni w tygodniu w godz. 600 – 1800.

Każda grupa ma 2 nauczycieli, dzieci są ubezpieczone

Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie. Przedszkole  ma  własną  kuchnię –  wszystkie posiłki przygotowywane  są  w  przedszkolu.

Zapewniamy opiekę lekarską, logopedyczną i psychologiczną.

W przedszkolu funkcjonuje Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna.   

    Personel to nauczycielki wychowania przedszkolnego, opiekunki dziecięce i nauczyciele zajęć dodatkowych z wykształceniem kierunkowym oraz kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Wszyscy mają wykształcenie wyższe mgr z przygotowaniem pedagogicznym. Są to osoby młode, miłe i pełne zapału do pracy. Nauczycielki mają stałe umowy o pracę i zapewnioną możliwość realizowania awansu zawodowego. Nadzór pedagogiczny sprawuje dyplomowany nauczyciel wychowania przedszkolnego z 25 letnim stażem pracy.

Zajęcia dodatkowe - J. angielski, j. niemiecki, j. rosyjski, rytmika, zajęcia korekcyjne, basen, religia, taniec towarzyski, zajęcia teatralne, wokalne i plastyczne. Organizujemy dla dzieci przyjęcia urodzinowe, często odwiedza nas teatr lub cyrk, chodzimy do kina, bierzemy udział w konkursach. Wszystkie zajęcia dodatkowe i atrakcje są bezpłatne. Do w/w zajęć Przedszkole zatrudnia dodatkowych nauczycieli, wszyscy - mają wykształcenie kierunkowe, mgr z przygotowaniem pedagogicznym.